Ancerre Audrey 72″ Bathroom Vanity Set in White with 24″ Mirrors VTSM-AUDREY-72-W-CW-GD
Estimated Delivery If Item Is In Stock
May 13
Ordered After you place the order, we will need 1-3 days to prepare the shipment
May 14 - May 16
Order Ready Orders will start to be shipped
May 25 - May 28
Delivered Estimated arrival date range: May 25 - May 28
Description
Product Description
Features
  • Gold Finish Hardware
  • Italian Carrara White Marble Top – Solid Slab with No Front and side edge seam
  • Handcrafted with Solid & Hardwood – No MDF or Particle wood on Any Parts
  • Soft-Close Doors and Drawers – No More Slamming
  • Solid Wood Dovetail Drawer Boxes – No Plywood, MDF, Staples or Dowels
  • Built-in Leg Leveler for a Leveled Installation
  • Wide cUPC Undermount Ceramic Basin (Meets Plumbing Code)
  • Faucet Not Included (faucet holes 8″ widespread)
  • 4 in. Backsplash Included
72″ Audrey  Information
Coordinating Items  M-24-W  Hardware Finish Gold Finish Item Width 72 in.
Installation Type  Freestanding Basin Type Rectangular Undermount Item Depth  22 in.
Cabinet Finish White Basin Color  White Item Height  34.5 in.
Material Solid Birch Basin Material  Vitreous China (Ceramic) Item Weight 388 lb
Countertop Type Italian Carrara White Marble Basin Width 20 in.  Number of Doors 4
Countertop Edge Style  Straight Edge Basin Depth 15 in. Number of Drawers 6
Backsplash Height  4 in. Basin Height 7.5 in Number of Shelves 0
Faucet Holes  8 in. Widespread (3 holes) Basin Weight 18 lb.
Product Documents
Product Video
Shipping Policy
Shipping Cost
Order Confirmation
Order Shipment
Estimated Time of Arrival
Covid 19 Notice
Back-ordered Items
Lost or Damaged Packages
Freight Shipping
Delivery Notice
Return & Refund Policy
RETURNS
—-
  • For all American Fyre Designs MADE TO ORDER, all items are non-cancelable and non-returnable.
Cancellations
Return Process
Return Shipping Costs
There are certain situations where only partial refunds are granted: (if applicable)
* Any item that is returned more than 30 days after delivery
Refunds (if applicable)
Some items may be subject to a restocking fee up to 25%.